WinnersMedicine
   درمان برنده ها
 

در صورت عدم مشاهده ایمیل کلیک کنید

طب ایرانی

medicine.starssite.jpg

طب ايراني نوعي از طب طبيعي است و طب آلترناتيو مي باشد كه در كشور پهناور ايران به همت حكيمان بزرگي چون ابن سينا و جرجاني معماري و توسط طبيبان بيشماري طي قرنها اجرا و توسعه و تكميل شد. هر نوع روش بهداشتي و درماني كه در جاي جاي شهر و روستاي ايران مرسوم و تعريف شده است را مي توان طب ايراني ناميد.

هر چند كه خود اين طب ايراني دو بخش طب افواهي و طب سنتي دارد كه بخش اول يعني طب افواهي ، مجموعه آداب و رسوم بهداشتي و درماني مردم عامي كوچه و بازار و اطلاعات طبي سينه به سينه منتقل شده در ميان نسلها را شامل شده است. بخش دوم يعني طب سنتي نظرات و آرا، حكما است كه بر مباني استوار علمي و تجربي بنا نهاده شده و در كتب و دستنوشته هاي آنان ذكر شده است و داراي مرجع و منبع مستند مي باشد ادامه

 

ایام خوب حجامت در بهار

خواص حجامت ,حجامت درمنزل,فصل خوب حجامت,

 حجامت یک روش درمانی آزموده شده است که بر اساس قدیمی ترین سند موجود از ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در مقدونیه انجام می شده است. بعدها از مقدونیه به یونان باستان رخنه کرد به گونه ای که در آن زمان ملاک شاخص بودن یک پزشک ، مهارت حجامت کردن و داشتن ابزار آن بوده است .

با ظهور اسلام، حجامت مورد تأیید و تاکید فراوان پیامبر اسلام (ص) و امامان معصوم (علیهم السلام) قرار گرفت. (بیش از ۶۰۰ روایت در مورد حجامت جمع آوری شده است.)
در ایران هم حجامت جایگاه ویژه ای در فرهنگ مردم داشته و جزیی از اعتقادات مردم بوده است. به گونه ای که حکمای بزرگی همچون ابو علی سینا در کتاب قانون و زکریای رازی و حکیم جرجانی در کتاب ذخیره خوارزمشاهی حجامت را از ارکان درمان محسوب نموده و تقریباً برای درمان تمام بیماریها حجامت و بادکش را تجویز نموده اند .
حجامت هیچ آسیبی به بافتهای بدن وارد نمی نماید و بصورت ریشه ای بیماری مورد نظر را کنترل و درمان مینماید. همچنین روی سایر بیماریهای فرد نیز تأثیر مثبت داشته
و فواید جانبی دارد. ادامه مطلب
طبق حدیث امام صادق(ع) هفتم حزیران و چهاردهم حزیران ایام خوب حجامت محسوب میشوند
که در سال 1393 مصادف شده است با 29 خرداد و 5 تیر ماه

اطلاعات تماس
تلفن همراه : 09358634828
skype : shahramdelkash
yahoo : vpn.customer
Gmail : shahramdelkash 

انجام کلیه خدمات طب سنتی در منزل و محل کار شما با تعیین وقت  قبلی پذیرفته میشود
شهر تهران اولویت دارد
دیگر شهرها قبلا باید هماهنگ شود 
  درمان طبیعی ، راهی به سوی سلامتی شما
 
 
 ارسال ایمیل توسط سامانه اختصاصی وینرز میل